طاقت طاق

یه روز صبح، پر از امید و انگیزه از خواب بلند میشی، دوش میگیری، لباس تمیز و اتو شده میپوشی، عطر و ادکلن میزنی و راه می افتی که بزنی بیرون دنبال کار وزندگیت. توقع داری که یه روز پر از انرژی با یه هوای خوب و یه عالم تجربه عالی رو پیش رو داشته باشی.

ماشین رو روشن میکنی و ریموت در پارکینگ رو میزنی اما در باز نمیشه و متوجه میشی که باتریِ ریموت تموم شده. روحیه ات رو از دست نمیدی و با خودت میگی که با تاکسی میری و توی مصرف بنزین هم صرفه جویی میشه و تازه کمکی هم به وضعیت آلودگی هوا کردی. پیاده را می افتی سرکوچه که تاکسی بگیری. وسط های کوچه که میرسی میبینی آب همه جا رو برداشته، متوجه میشی که لوله آب ترکیده.
وقتی میرسی سر کوچه مبینی سطل مربوط به جمع آوری زباله ها واژگون شده و کف خیابون پر از زباله است.
همینطور که منتظر هستی تا تاکسی پر شه تا راه بیفته یه مادری رو میبنی که داره بچه اش رو کتک میزنه.
ماشین راه میفته. از رادیو اعلام میشه که وضعیت آلودگی هوا به نقطه بحرانی رسیده.
توی مسیر به خاطر یه تصادف وحشتناک، ترافیک سنگینی حاکم هست.
موقع پیاده شدن یه درگیری لفظی بین راننده و یکی از مسافرها که میگه "پول خرد داشتن وظیفه توئه نه مسافر" در میگیره.
وقتی داری وارد محل کارت میشی یه پرنده رو لباست اثر هنری خلق میکنه.

حالا چند تا گزینه داری :

١. با صدای بلند به زمین و زمان بد و بیراه بگی و در حالی که داری بالا و پایین میپری انقدر داد بزنی تا حسابی عقده ات خالی شه.
٢. خیلی آروم توی دلت به زمین و زمان بد و بیراه میگی.
٣. سعی میکنی روحیه ات رو حفظ کنی و  دلت رو به بقیه روز خوش کنی.

فکر کن تو موقعیتی هستی که این دورنمایی از کل زندگیته.  دور و برت پر از وقایعی شده که هر چند تو در ایجاد اونها بی تاثیری اما اونها روی زندگی و اعصابت تاثیر مستقیم دارند. مسائلی که یا انقدر شخصی هستند و یا انقدر پیش پا افتاده که هیچ وقت در موردشون با کسی حرف نمیزنی و حداقل فرصت درد دل کردن هم ازت دریغ میشه. اتفاقات کوچک ولی ویران کننده. مثل حمله میلیون ها حشره برای غارت یه مزرعه.

با اینکه همیشه سعی میکنی شاد و پر انرژی باشی و با مشکلات مبارزه کنی اما دیگه خودت هم میدونی که داری به آخرای ظرفیت صبر و حوصله ات میرسی.

خدا به دادت برسه.

 

/ 16 نظر / 4 بازدید
نمایش نظرات قبلی
بردیا برجسته نژاد

با کامنت اول فائزه موافق نیستم ! . ذات آدمی هیچوقت نمیتونه سختی و درد و ناراحتی و زشتی رو هضم کنه و بپذیره . اگه روی 1000 روز زندگیت بخاطر دیدن زشتیها غبار تیره ای بشینه و روزت رو کدر کنه ف این هیچ دلیلی بر این نیست که روز 1001 تو به دیدن این زشتیها عادت کنی و ناراحت نشی . شاید دور عصبهای ادراک ما یه لایه’ چربی بوجود بیاد که نذاره عکس العمل سریعی نسبت به زشتیهای پیرامونمون داشته باشیم ، اما این اصلا دلیل بر بیخیال بودن و شدن نیست . درضمن فائزه ، ذوق درسته ! نه ضوق !!

فائزه

:D چه خبره اینجا!. ...بردیای نازنین ؛ منظورم از " توقع " نداشتن ؛ " عادت کردن " نبود .. دردآوره عادت به زشتی دیدن و دم نزدن .. حرفم این بود که نباید انتظار بارش زیبایی و خیر و نیکی داشت.. در عین حالی که درد می کشی از نبود ِ زیبایی ها ؛ نباید فکر کنی که حق نداشت این اتفاق بیوفته .... در ضمن می خواستم بنویسم " شوق " ! .. دستم خورد دکمه بقلیش! ... صابخونه! ببخشیدا ما اینجا بحث می کنیم! ..

kukubu

نظرت چیه روز عروسی داداشت یک لباس سفید اتو کشیده بپوشی بعد تا در خونه رو ببندی یک گنجشک احمق لباستو تزئین کنه، آیا دق نمی کنی. تاسفش اینه که حرچی هم فحش بدی هیچ تاسیری نداره.

مونا

من با نظر سومتون موافقم.سختیش فقط چند ثانیه بعد از کنتاکته .عوضش .مثلا وقتی یه عوضی تو خیابون بد رانندگی میکنه اگه باهاش بحث نکنیم اعصاب خودمون راحتتره. بعد از چند دقیقه هم همه چیز فراموش میشه میره .اما اگه بحث کنیم و بد و بیراهو....اونوقت همیشه به عنوان یه خاطره ی گندیده باهامونه....... وبتونو دوست دارم و لینکتون میکنم[لبخند]

ویدا

سلام خسته نباشی اگر هرروز که از خانه میخواهی بیرون بری بگی خداجون خودم وعزیزامو به خودت میسپارم و توقع خیلی خاصی هم نداشته باشی. مطمئنا اینجور ی بهم نمی ریزی و بتدریج نتایج بهتری بدست خواهی آورد .موفق باشی.

تک گل

من هم این حس ناامیدی و بی خیالی رو تجربه کردم گاهی از فشار زیاد ... و من هم میترسم ازش ... و فکر نمیکنم که دلیل ناامیدی و بی خیالی که ازش حرف میزنیم به قول شما عادت کردن به شرایط یا به قول بردیا ناراحت نشدن از زشتی ها باشه ... این یه نوع خود-ایمنی هست که اگه دقت کنین تو تمام واکنش های انسانی وجود داره و به هیچ وجه به معنی عادی شدن حوادث اطراف نیست.

kukubu

سلام ، امیدوار حالت خوب باشه، راستی خوشه چین اسمیه که من رو یاد کشاورزی می اندازه ، راستی در مورد لباس حق با تو هستش ، نمی دونم چرا چیزی در این رابطه ننوشتم. راستی یک چیز دیگه، اون هم اینکه درسته نمیشه به همه ی فقیر ها کمک ، اما هر کس می تونه به یکیشون کمک کنه. Hope to see you again.

kukubu

راستی چرا برای کامنت هات تاییدیه گذاشتی، همیشه گوش شنوا برای شنیدن نظر مخالف رو داشته باش. آرزوی به روزی رو برات دارم

شهاب

نمی دونم خوبه یا بد ولی آدما طوری طراحی شدن که هر فاجعه ای رو می تونن باهاش کنار بیان وقتی کسی می گه اگه فلان اتفاق بیافته من می میرم بدون اون می تونه زنده بمونه ! حالا این خوبه یا بد جای بحث داره!