جسته و گریخته

آنیتای عزیزم سلام،

امیدوارم حالت خوب باشد. من هم، من هم خوب هستم. این‌جا، غروب‌های نابی را تجربه می‌کنم. جایت حسابی خالی است. اگر بودی در فنجان چایت لیمو می‌چنکاندم، حبه‌ای قند هم در آن می‌انداختم تا وقتی بی‌خبر از حقهء شیرینم آخرین جرعه‌‌ را سر ‌کشیدی ناگهان لب‌هایت به خنده باز شود و انگشت اشاره‌ات را به سمتم‌ تکان دهی که یعنی فهمیده‌ای.
فهمیدن آنیتا، تو لبریز از فهمیدنی. همه چیز را می‌فهمی. تو کتاب مقدسی هستی که آیه آیه‌ات سجدهء واجب دارد. می‌بینی که من هم تو را می‌فهمم.

در خانه وقتی به هنگام خواب، دست‌هایم را به هم قلاب می‌کردم. تو سر می‌رسیدی و آن‌ها را از هم جدا می‌کردی. و من در خواب و بیدار صدایت را می‌شنیدم که: اگر دستانت را به هم قلاب کنی در کارت گره می‌افتد.
و من از همان‌جا عزادار روزهایی می‌شدم که کنارم نیستی تا گره از دستان‌م و کارم بگشایی. این‌جا کسی نیست که خرافاتی به این زیبایی را باور داشته باشد. در کارم گره افتاده است آنیتا.
امروز باران زلالی بارید. دریانوردان نگاهی به آسمان کردند تفی انداختند فحشی زیر لب دادند چهره در هم کشیدند و کارشان را ادامه دادند. نه لبی به خنده باز شد و نه خاطره‌ای قطرهء اشک شد و بر گونه‌ای غلطید. نه کسی رقصید و نه سیگاری آتش گرفت. می‌بینی!؟ بعضی‌ها حتی زیر باران هم آدم نمی‌شوند. گره از این ناگشودنی‌تر. باران که دیگر خرافات نیست. باران معجزه است.

نمی‌خواستم حرف‌های تلخ بزنم. نمی‌خواستم غصه‌دارت کنم. اما دست خودم نیست دل‌تنگی را نمی‌توان پشت حصار کلمات مخفی کرد، دل‌تنگی حتی از پس خنده‌ها هم خود را نشان خواهد داد.

/ 28 نظر / 2 بازدید
نمایش نظرات قبلی
زهراموثق

از نوشته هایی که توشون نویسنده به کلماتش ایمان داره لذت می برم مرسی

فائزه

اقتباسی از این پست : امیر ِ عزیزم(!) سلام، دارد می شود یک ماه که پست نگذاشتی! لطفا خجالت بکش و بیا و بنویس! با تشکر؛ جمعی از خوانندگان

vorojak

سلام.سفرخوش گذشت.

امین

سلام داداش امیر خودمون کجائی؟مث اینکه خیلی درگیر کارها و زندگی هستی؟ یه وقت دچار روزمرگی نشی داداش؟[چشمک]

دانیال

من می‌کوشم که غم‌هایم را غرق کنم اما کثافت‌ها یاد گرفته‌اند که شنا کنند فریدا کالو

مجید

دقت کردی بیشتر از یک ماه میشه که مطلب جدید ننوشتی ها!!!

فائزه

انصافاً که دمت گرم، با پیشنهاد خوبت برای خرید ِ همشرهی داستان از دیروز عصر که خریدمش توش غرق شدم...:)

فائزه

همشهری*