تقویم تاریخ

سه سال پیش بود. درست یه هم چین روزی. فرداش نیمه شعبان بود. تقریبا می افتاد اوایل شهریور. کارم درست شد که تهران خدمت کنم. بعد از سه ماه این در و اون در زدن و دعا کردن تو حرم، بالاخره برگه امریه رو دادن دستم. برگشتم آسایشگاه بار و بندیلم رو جمع کنم. با بچه ها خاحافظی کردم. گفتیم به هم زنگ می زنیم. می دونستم هیچ وقت زنگ نمی زنم. نه این که بچه های خوبی نباشن، اما بیشتر برام مثل یه رفاقت اجباری بود. مجبور بودم باهاشون دوست باشم. کس دیگه ای دور و برم نبود. البته یکی بود که واقعا با هم دوست بودیم. اما اون خودش یه هفته زودتر از من کارش ردیف شده بود و انتقالی گرفته بود برای تهران. پارتی داشت. باباش رفیق قرائتی بود. بعد از من اومده بود و همون هفته اول هم انداخته بودنش عقیدتی. عقیدتی هتل بود. حاضریِ کلاس عقیدتی من پای اون بود. تا سر همین انتخابات با هم در ارتباط بودیم. سه چهار روز بعد از انتخابات باهاش تماس گرفتم. فوق لیسانس علوم سیاسی می خوند. گفتم تحلیلت چیه؟ گفت موسوی نباید مردم رو می کشوند تو خیابون. وسطش قطع شد. دیگه نه من بهش زنگ زدم و نه اون به من زنگ زد.
اولش خواستم با قطار برگردم. دلم طاقت نیاورد. رفتم فرودگاه، با همون لباس خدمت، بلیت گرفتم. رسیدم تهران. شب نیمه شعبان. شلوغ. دو ساعت طول کشید از آزادی تا تجریش. بعد دیگه تو تجریش ماشین گیرم نیومد. همین جور داشتم ساک به دست کنار خیابون می رفتم یه یارو موتوریه اومد سوارم کرد. تو راه برام از خاطرات سربازیش گفت، آخرش هم پول نگرفت.
حالا دیگه تا بگی نیمه شعبان من یاد او روز می افتم که داشتم از خوشحالی بال در می اوردم. که فهمیدم سرهنگ با این که می تونست یه هفته زودتر کارم رو ردیف کنه، صبر کرده بود تا بشه یه روز قبل از نیمه شعبان که مثلا بهم عیدی داده باشه. که یادم باشه بالاخره یه نفر سر یه هم چین مناسبتی یه محبتی بهم کرده.

/ 26 نظر / 2 بازدید
نمایش نظرات قبلی
فائزه

یعنی کامنته مال ِ تو بوده ها، ولی نه توی این پست ..

سحر.ق

واقعا خاطره ی جالبیه...نمیدونم چرا پسرا همیشه از سربازی رفتن مینالن ولی بعدش کلی از خاطرات خوب اونجا تعریف میکنن.[متفکر]

شاه رخ

يغما تقريبا هميشه توفانيه مهم اينه كه تو اونجا نباشي

شاه رخ

راجع به شعر جيرجيرك هام كامنتتو دوست داشتم فرصت نشده بود بگم ممنون

زهره

چرا نیستی همش؟

پوریا

خوشحال می شم به وبلاگم سر بزنید از وبلاگتان خوشم آمد به دووبلاگ زیر می توانی سر بزنی http://poorya567.blogfa.com http://poorya123.blogfa.com