نقل قول

با یکی از دوستان در مورد حماقت هایی که بعد از انتخابات توسط حاکمین صورت گرفته صحبت میکردیم. دوستم یک مثال خیلی شخصی زد که برام جالب بود.

دوستم می گفت: بعضی و قت ها در حین رانندگی در حدود 5 دقیقه قبل از اینکه تصادف کنم یه چیزی تو وجودم از این موضوع خبردار می شه، انگار قبلش می فهمم که قراره 5 دقیقه بعد تصادف کنم. درست همون وقته که شروع می کنم به کار های احمقانه کردن مثلاً زل می زنم به آمپر بنزین، یا به نوک دنده نگاه می کنم یا اینکه دنبال یه چیزی تو داشبورد می گردم، یا با موج رادیو ور می رم یا دنبال یه چیزی زیر صندلی ها می گردم. خلاصه خودم انقدر حواس خودم رو پرت می کنم تا آخرش تصادف کنم، چرا؟ چون از قبلش فهمیدم که قراره تصادف کنم.

خلاصه دوستم اعتقاد داشت حکایت حماقت هایی که این روزها از این آقایان حاکمین می بینیم درست شبیه همون کار هایی هست که از آدمی (دوستم) که می دونه قراره تصادف کنه سر می زنه.

حالا این میون، داستان من هم شبیه اون کسی هست که تو یک شب تاریک ظلمات وسط یه بیابون برهوت راهش رو گم کرده و هر کور سوی نوری براش حکم زندگی رو داره و بهش دل خوش می کنه حتی اگه همین نقل قول بالا باشه. پس به من نخندید اگه دلم خوش باشه به یه عالمه از این دلخوشی های این ریختی.

 

 

/ 5 نظر / 3 بازدید
فائزه

خب.. دونستن اینکه اونا میدونن و می کنن .. کجاش دلخوشیه .. اینکه باعث درد بیشتره .. باز اگه می دونستیم اونا نادانند قضیه قابل هضم تر بود ... اما در کل راجع به دلخوشی.. این دستاویزه آدمیه .. هرکی به یه چی دلخوشه که صبح از خونه می زنه بیرون ، کار می کنه .. و آخر شب به خونه ش بر می گرده ... دلخوشی خوبه .. حالا هرجور که هرکی میخواد مسخره ش کنه ..

(دستهای کیهانی)

من فقط بلند بلند فکر کردم همین , از من نترسی ها خودت بیا و ببین[گل]

فائزه

خب .. لازم نیست حتما پروسه ای طی بشه تا بفهمی چقدر کوچک هستی! .. با یک عمل که دیشب انجام دادم فهمیدم که هنوز در کویر نفس سوز ‌‌ ِ‌ " من " فرو مانده م ... البته این جمله شعر حمید مصدق ئه .. و مصداق خیلی هاست ..

فائزه

مگه کتاب شعر خوندن غیر مجاز بود اون زمان که یواشکی .. ؟! ممم وجه تسمیه ای که ارتباط داره به قشنگترین دوره ی زندگی یعنی کودکی .. اونم به اولین کتاب شعر زندگی ... مهدی سهیلی اسمش چقد آشناست .. گمونم اولین شعر زندگی من " توی ده شلمرود فلفلی مرغش تک بود " بود ! ... ... چه دوران خوشی، که دیرپا نبود ..