هشدار

قبلاًها اینطور نبود. از چند سال پیش بود که تاختن به معشوق و عشق، در ترانه‌ها رواج پیدا کرد. یادمه این ترانه‌ی علیرضا عصار "خیال نکن نباشی بدون تو می‌میرم/گفته بودم عاشقم حرفمو پس می‌گیرم" رفته بود جزء ترانه‌های پرشنونده. بعدش هم به یکبارگی معشوق‌ستیزی تبدیل به موضوع اصلی اکثر آهنگ‌ها شد.

 و اینجوری شد که آروم آروم نهضت ضد معشوقیت به راه افتاد و با استقبال فراوانی هم روبرو شد. داستان به همین‌جا خلاصه نشد، کسانی که اعتقاد داشتند که عاشقی خریته و تا دیروز در اقلیت بودند، شهوت‌رانان و شکست‌خوردگان و کینه‌توزانِ عشق رو زیر پرچم خودشون جمع کردند و تا کمر به نابودی آن ببندند و همه تلاش خود را کردند و می‌کنند که دیگر عشق و عاشقی ارزش نباشد و مردمی با چنان پشتوانه‌ای عظیم از تاریخ، وادبیاتی سرشار از مضامین عاشقانه که در تمام دنیا بی‌نظیر است را به خواندن کتاب‌ها و جملاتی مبتذل در تقبیح عشق تشویق کردند تا به این موج منحوس تازه به راه‌افتاده بپیوندند.

روزی رو تصور کنید که این گروه پیروز شوند و وصلت‌های سرسری و روابط تو‌خالی به‌صورت معیار جامعه عرضه شوند. روزی رو تصور کنید که سختی‌های شرینی که به خاطر عشق با بی‌صبری به پیشوازش می‌رفتیم جای خودش رو به منطق صرف داده. روزی رو تصور کنید که هیچ دو نگاه عاشقانه‌ای با هم تلاقی نمی‌کنند و کسی با فکر کسی ضربان قلب و ریتم نفسش تغییر نمی‌کنه. روزی رو تصور کنید که نیمکت‌های توی پارک دیگه یادآور هیچ چیزی نیستند...

/ 9 نظر / 3 بازدید
بردیا برجسته نژاد

بدترین چیز این هست که به هر شکل و روشی ، ضد ارزش بصورت یک ارزش جلوه داده باشه . کینه توزی و انتقام جویی مقبول جلوه داده بشه و تعاریف جدیدی از واژگان ارائه بشه که بعد از مدتی تو افکار عمومی هضم بشه . موافقم امیر با حرفهات .

فائزه

بیا و امید بخش ِ دلهای نا امید باش! ..نه اینکه ... اینروزها به تنها چیزی که میشه امید داشت اون احساس ناب و پاکه .. دنیا هم بخواد خرابش کنه من نمی ذارم .. حداقل در مورد خودم این قضیه رو مد نظر دارم! ...

ابوالفضل

سلام . آخرش می نوشتی تو فارقی و عشقت بازیچه می نماید/ تا خرمنت نسوزد احوال ما ندانی

شهاب

در نبرد بین عشق و نفرت چه خون ها به زمین ریخته و چه نور ها به خاموشی گراییده شاید اگه ما بلد باشیم شکست عشقی نخوریم ! یعنی جدایی رو بژذیریم همونطور که غمش رو هضم می کنیم با اشک هایش عشق بازی کنیم . . . این چنین نهضتی برای بی ارزش نشان دادن عشق بروز نمی کند . اتفاقا بر عکس تو من فکر می کنم کمبود منطق کار عشق رو به اینجا کشونده ، عشق عمیق جای خودشو به بازی ای کودکانه داده و جدایی و فراغ که روزگاری باعث جاری شدن لطیف ترین احساسات در شعر ما شدند امروز به کینه و نفرت ختم می شوند مشکل این است که ما این روزها بالغ نمی شویم و از قدیم هم گفتن که عشق بچه بازی نیست !

سمانه

وای از عشقی که چنین سرانجامی پیدا می کنه... وای از روزی که عشق چنین سرانجامی پیدا می کنه!!!

kukubu

نه آقا مگه ما می ذاریم؛

فائزه

بعنوان پست جدید می تونید یه مطلب امیدوار کننده بنویسی...واسه روحیه خودت میگماااااا [نیشخند]

Montra

امیدوارم اون روز هیچ وقت نیاد. تکونم داد این پست!!